Türkiye Cumhuriyeti

Sofya Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Yurtdışındaki Gençlerimiz İçin Gençlik Kampları Programı , 08.05.2015

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen doğa ve deniz kamplarına bu yıldan itibaren yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençler de katılabileceklerdir.

 

Bu sene Antalya, Bolu, Kırşehir, Kastamonu, Mersin ve Hatay’daki kamplarda Türkiye dışında yaşayan toplam 1.012 gencin misafir edilmesi öngörülmektedir. Kamplar 22-28 Temmuz, 31 Temmuz-06 Ağustos ve 09-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında birer haftalık dönemlerde gerçekleştirilecektir.

 

12-14 yaş grubundaki gençler için deniz, 15-17 ve 18-22 yaş grubundaki gençler için doğa seçenekleriyle yapılan kamplar, kız-erkek öğrenciler için ayrı dönemlerde düzenlenmektedir. Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye


http://genclikkamplari.gsb.gov.tr
adresinden ulaşılması mümkündür.

 

Katılımcılar yalnızca uçak bileti ücretlerini üstlenecek, Türkiye’deki her türlü ulaşım, iaşe ve ibate bedeli Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

 

Başvurular, www.memleketim.gov.tr adresinden yapılacak, başvuru süresi 24 Mayıs 2015 tarihinde sona erecektir. Katılımcıların hangi kampta yer alacakları Haziran ayı başında duyurulacaktır.

 

Başvurularda ağırlıklı olarak adayların derslerindeki başarı durumu değerlendirmeye alınacak, belirli koşullarda kardeşlerin de kamplara birlikte katılımına imkan tanınabilecektir.

 

Saygıyla duyurulur.